• O portálu

  Autor portáluje vyučený kuchař. V období svého dlouholetého pobytu v zahraničí studoval přípravu arabských a čínských jídel u tamních mistrů. Po návratu se detailně obeznámil s produkcí moravských vín, přičemž bílá vína moravských pěstitelů považuje za absolutní světovou špičku. Má názor, že vaření je tvůrčí činnost, kde je však nutné dodržovat určitá, byť jednoduchá, pravidla. Portálmá ambice seznámit zájemce s těmito pravidly.

  Na portálunaleznete recepty na přípravu klasických českých jídel s použitím klasických surovin, kam nepochybně patří vepřové sádlo nebo jíška. Jsou zde i pokrmy z arabské, čínské, italské, maďarské, řecké kuchyně a další. Francouzská kuchyně není výslovně uváděna, ale její technologické postupy se prolínají do různých jídel, zejména omáček.

  Recepty jsou shromažďovány od roku 1982 a všechny, které jsou na portálupředkládány, byly vyzkoušeny. Naprostá většina receptů je upravena nebo doplněna. Jednak aby byla vylepšena chuť pokrmů, ale také proto, aby nebyla narušena případná autorská práva. Ne všechny recepty však bylo možné upravit, protože by byla narušena originalita chuti pokrmu. To platí především o české klasice. Klasické české bramborové pokrmy mají jasně daný technologický postup. To samé platí ohledně přípravy knedlíků a typických českých koláčů a buchet. A pokud chceme tyto tradiční technologické postupy zachovat i pro budoucnost, není prostor pro přílišnou kreativitu. Jen minimální zásahy byly možné u čínských pokrmů, neboť u čínských pokrmů je velmi důležité dodržovat předepsané postupy a váhová množství jednotlivých ingrediencí. Jen tak předložíte na stejný stůl 10 čínských předkrmů a 20 čínských jídel a každé z nich bude mít svoji originální a jedinečnou chuť.  

  Dovoluji si předložit vám jedno doporučení. Vždy vařte podle předpisu. Všechny suroviny si připravte předem v příslušném množství do jednotlivých misek. Na nic nezapomenete, vaření vám půjde od ruky a vždy dosáhnete požadovaného chuťového i estetického výsledku.

Co je Chef's?
pátek 14 pro 2018
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Vytisknout

NADÍVANÝ BŮČEK

5 osob

1 kg dkg bůčku bez kosti
1 cibule, hrubě nakrájet
2 stroužky česneku, hrubě nakrájet
1 lžička kmínu
4 zrnka celého pepře
pepř
sůl

Nádivka
1 lžíce másla
3 vejce
2 housky, nakrájet na kostičky
¼ lžičky muškátového květu
1 hrst zelené petržele, drobně nakrájet
1 dcl mléka
strouhaná kůra z ¼ citrónu
sůl

Housky namočit v mléce.
Do mísy dát změklé máslo, rozmíchat s vejci, přidat další položky nádivky, dobře promíchat.

Do bůčku vyříznout kapsu, naplnit nádivkou, zašít.
Do kůže masa vyříznout mřížku, maso osolit, opepřit.
Do pekáče dát na dno mřížku nebo špejle, na ně položit maso kůží dolů.
Do pekáče přidat cibuli, česnek, celý pepř, maso polít vodou, vložit do trouby rozehřáté na 180°C, péct 1,5 hodiny. V polovině pečení maso obrátit.
V průběhu pečení maso občas přelévat vypečenou šťávou, podlévat horkou vodou.
Hotové maso vyndat na talíř, přikrýt alobalem, nechat 7 minut, nakájet na plátky.
Přílohy: vařené brambory, dušené kyselé zelí.

Připojte se k nám na facebooku

 

Doporučujeme