• O portálu

  Autor portáluje vyučený kuchař. V období svého dlouholetého pobytu v zahraničí studoval přípravu arabských a čínských jídel u tamních mistrů. Po návratu se detailně obeznámil s produkcí moravských vín, přičemž bílá vína moravských pěstitelů považuje za absolutní světovou špičku. Má názor, že vaření je tvůrčí činnost, kde je však nutné dodržovat určitá, byť jednoduchá, pravidla. Portálmá ambice seznámit zájemce s těmito pravidly.

  Na portálunaleznete recepty na přípravu klasických českých jídel s použitím klasických surovin, kam nepochybně patří vepřové sádlo nebo jíška. Jsou zde i pokrmy z arabské, čínské, italské, maďarské, řecké kuchyně a další. Francouzská kuchyně není výslovně uváděna, ale její technologické postupy se prolínají do různých jídel, zejména omáček.

  Recepty jsou shromažďovány od roku 1982 a všechny, které jsou na portálupředkládány, byly vyzkoušeny. Naprostá většina receptů je upravena nebo doplněna. Jednak aby byla vylepšena chuť pokrmů, ale také proto, aby nebyla narušena případná autorská práva. Ne všechny recepty však bylo možné upravit, protože by byla narušena originalita chuti pokrmu. To platí především o české klasice. Klasické české bramborové pokrmy mají jasně daný technologický postup. To samé platí ohledně přípravy knedlíků a typických českých koláčů a buchet. A pokud chceme tyto tradiční technologické postupy zachovat i pro budoucnost, není prostor pro přílišnou kreativitu. Jen minimální zásahy byly možné u čínských pokrmů, neboť u čínských pokrmů je velmi důležité dodržovat předepsané postupy a váhová množství jednotlivých ingrediencí. Jen tak předložíte na stejný stůl 10 čínských předkrmů a 20 čínských jídel a každé z nich bude mít svoji originální a jedinečnou chuť.  

  Dovoluji si předložit vám jedno doporučení. Vždy vařte podle předpisu. Všechny suroviny si připravte předem v příslušném množství do jednotlivých misek. Na nic nezapomenete, vaření vám půjde od ruky a vždy dosáhnete požadovaného chuťového i estetického výsledku.

Co je Chef's?
pondělí 21 led 2019
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Vytisknout

RAGÚ Z DIVOČÁKA

1 kg zvěřiny, nakrájet na kostky
100 g másla
50 g špeku, nakrájet na kostičky
2 velké cibule, drobně nakrájet
2 menší mrkve, drobně nakrájet
1 petržel, drobně nakrájet
celer, drobně nakrájet
1 lžička cukru
2 hřebíčky
2 bobkový list
6 celých pepřů
6 kuliček jalovce
4 dcl červeného vína
2 dcl vývaru
citrónová šťáva z ½ poloviny citrónu
1 lžíce brusinkové marmelády (šípkové)
1 lžíce hladké mouky
tymián
pepř
sůl
sádlo

1. Maso dát do kastrolu, přidat pepř, tymián, citrónovou šťávu, rozpuštěné máslo, promíchat, marinovat nejméně 12 hodin.
1. Na pánvi rozpustit sádlo, krátce osmažit maso, dát na talíř.
2. Výpek na pánvi vydusit, zaprášit moukou ,udělat jíšku, zředit vývarem, krátce provařit.
3. Do tlakového hrnce dát cukr, nechat zkaramelizovat, přidat špek, sádlo.
4. Přidat mrkev, celer, petržel, pepř, sůl, smažit cca 5 minut, míchat.
5. Přidat cibuli, smažit 5 minut, míchat.
6. Přidat marmeládu, koření, míchat, až se marmeláda rozpustí.
7. Přidat víno, úplně zredukovat, přidat maso i se šťávou, kterou pustilo.
8. Přidat jíšku, doplnit vývar tak, aby maso bylo ze 4/5 zakryté.
9. Dusit v tlakovém hrnci 25 minut.
10. Šťávu podle potřeby zředit vývarem, dochutit. 

Připojte se k nám na facebooku

 

Doporučujeme