• O portálu

  Autor portáluje vyučený kuchař. V období svého dlouholetého pobytu v zahraničí studoval přípravu arabských a čínských jídel u tamních mistrů. Po návratu se detailně obeznámil s produkcí moravských vín, přičemž bílá vína moravských pěstitelů považuje za absolutní světovou špičku. Má názor, že vaření je tvůrčí činnost, kde je však nutné dodržovat určitá, byť jednoduchá, pravidla. Portálmá ambice seznámit zájemce s těmito pravidly.

  Na portálunaleznete recepty na přípravu klasických českých jídel s použitím klasických surovin, kam nepochybně patří vepřové sádlo nebo jíška. Jsou zde i pokrmy z arabské, čínské, italské, maďarské, řecké kuchyně a další. Francouzská kuchyně není výslovně uváděna, ale její technologické postupy se prolínají do různých jídel, zejména omáček.

  Recepty jsou shromažďovány od roku 1982 a všechny, které jsou na portálupředkládány, byly vyzkoušeny. Naprostá většina receptů je upravena nebo doplněna. Jednak aby byla vylepšena chuť pokrmů, ale také proto, aby nebyla narušena případná autorská práva. Ne všechny recepty však bylo možné upravit, protože by byla narušena originalita chuti pokrmu. To platí především o české klasice. Klasické české bramborové pokrmy mají jasně daný technologický postup. To samé platí ohledně přípravy knedlíků a typických českých koláčů a buchet. A pokud chceme tyto tradiční technologické postupy zachovat i pro budoucnost, není prostor pro přílišnou kreativitu. Jen minimální zásahy byly možné u čínských pokrmů, neboť u čínských pokrmů je velmi důležité dodržovat předepsané postupy a váhová množství jednotlivých ingrediencí. Jen tak předložíte na stejný stůl 10 čínských předkrmů a 20 čínských jídel a každé z nich bude mít svoji originální a jedinečnou chuť.  

  Dovoluji si předložit vám jedno doporučení. Vždy vařte podle předpisu. Všechny suroviny si připravte předem v příslušném množství do jednotlivých misek. Na nic nezapomenete, vaření vám půjde od ruky a vždy dosáhnete požadovaného chuťového i estetického výsledku.

Co je Chef's?
středa 01 dub 2020
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Vytisknout

ČEVAPČIČI

300 g hovězího zadního
300 g vepřového plecka
400 g skopové kýty
sádlo na smažení
hladká mouka na obalení
2 cibule, drobně nakrájet
3 stroužky česneku, rozmačkat
1 lžíce mleté papriky
½ lžičky pepře
sůl
6 vajec, usmažit jako sázená vejce
6 menších sterilovaných okurek, nakrájet do vějířků
1 cibule, nakrájet na tenká kolečka, přepůlit
3 lžíce hořčice
6 lžic másla, rozpustit
1 hrst drobně krájené zelené papriky

Maso umlít, dát do mísy.
Na pánvi rozehřát 1 lžíci sádla, přidat drobně krájenou cibuli, smažit 4 minuty, míchat, přidat do mísy.
Do mísy přidat česnek, mletou papriku, osolit, dobře promíchat.
Z promíchané hmoty tvarovat šišky silné 3 cm, dlouhé 6 cm, obalit v mouce.
V pánvi rozehřát sádlo, vložit maso, smažit ze všech stran, celkem 7 minut.
Příloha: vařené brambory.
Prezentace: na polovinu talíře položit porci čevapčiči, posypat půlkolečky cibule, vedle položit 1 sázené vejce, 1 sterilovanou okurku, ½ lžíce plnotučné hořčice, na druhou polovinu talíře přidat porci brambor, polít rozpuštěným máslem, posypat drobně krájenou zelenou petrželí.
Víno: Frankovka.

Připojte se k nám na facebooku

 

Doporučujeme