• O portálu

  Autor portáluje vyučený kuchař. V období svého dlouholetého pobytu v zahraničí studoval přípravu arabských a čínských jídel u tamních mistrů. Po návratu se detailně obeznámil s produkcí moravských vín, přičemž bílá vína moravských pěstitelů považuje za absolutní světovou špičku. Má názor, že vaření je tvůrčí činnost, kde je však nutné dodržovat určitá, byť jednoduchá, pravidla. Portálmá ambice seznámit zájemce s těmito pravidly.

  Na portálunaleznete recepty na přípravu klasických českých jídel s použitím klasických surovin, kam nepochybně patří vepřové sádlo nebo jíška. Jsou zde i pokrmy z arabské, čínské, italské, maďarské, řecké kuchyně a další. Francouzská kuchyně není výslovně uváděna, ale její technologické postupy se prolínají do různých jídel, zejména omáček.

  Recepty jsou shromažďovány od roku 1982 a všechny, které jsou na portálupředkládány, byly vyzkoušeny. Naprostá většina receptů je upravena nebo doplněna. Jednak aby byla vylepšena chuť pokrmů, ale také proto, aby nebyla narušena případná autorská práva. Ne všechny recepty však bylo možné upravit, protože by byla narušena originalita chuti pokrmu. To platí především o české klasice. Klasické české bramborové pokrmy mají jasně daný technologický postup. To samé platí ohledně přípravy knedlíků a typických českých koláčů a buchet. A pokud chceme tyto tradiční technologické postupy zachovat i pro budoucnost, není prostor pro přílišnou kreativitu. Jen minimální zásahy byly možné u čínských pokrmů, neboť u čínských pokrmů je velmi důležité dodržovat předepsané postupy a váhová množství jednotlivých ingrediencí. Jen tak předložíte na stejný stůl 10 čínských předkrmů a 20 čínských jídel a každé z nich bude mít svoji originální a jedinečnou chuť.  

  Dovoluji si předložit vám jedno doporučení. Vždy vařte podle předpisu. Všechny suroviny si připravte předem v příslušném množství do jednotlivých misek. Na nic nezapomenete, vaření vám půjde od ruky a vždy dosáhnete požadovaného chuťového i estetického výsledku.

Co je Chef's?
úterý 11 pro 2018
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Vytisknout

ŠŤÁVA Z VÝPEKU II.

1. Vyndat maso z pekáče, pekáč naklonit, sebrat tuk, ale lžíci tuku nechat.
2. Ze stěn seškrabat zkaramelizované kousky, jsou důležité pro chuť omáčky, obsah pekáče přelít do kastrolu.
3. Kastrol dát na plotnu, přidat lžíci hladké mouky a rychle a dobře promíchávat.
4. Zředit trochou vývaru nebo vína nebo obojím, promíchat, vařit zakryté nejméně 20 minut, míchat, podle potřeby dolévat
    vývar.
5. Ochutit, sejmout s plotny, přidat trochu másla rozmíchat.

Přísady:
Vepřové: pro pečení přidat polovinu cibule.
Hovězí:   do výpeku přidat 1 dcl madeiry.
Kachna:  do výpeku dát nastrouhanou kůru a šťávu z 1 malého pomeranče.
Skopové: do výpeku přidat 1 lžičku hořčice.

Připojte se k nám na facebooku

 

Doporučujeme