• O portálu

  Autor portáluje vyučený kuchař. V období svého dlouholetého pobytu v zahraničí studoval přípravu arabských a čínských jídel u tamních mistrů. Po návratu se detailně obeznámil s produkcí moravských vín, přičemž bílá vína moravských pěstitelů považuje za absolutní světovou špičku. Má názor, že vaření je tvůrčí činnost, kde je však nutné dodržovat určitá, byť jednoduchá, pravidla. Portálmá ambice seznámit zájemce s těmito pravidly.

  Na portálunaleznete recepty na přípravu klasických českých jídel s použitím klasických surovin, kam nepochybně patří vepřové sádlo nebo jíška. Jsou zde i pokrmy z arabské, čínské, italské, maďarské, řecké kuchyně a další. Francouzská kuchyně není výslovně uváděna, ale její technologické postupy se prolínají do různých jídel, zejména omáček.

  Recepty jsou shromažďovány od roku 1982 a všechny, které jsou na portálupředkládány, byly vyzkoušeny. Naprostá většina receptů je upravena nebo doplněna. Jednak aby byla vylepšena chuť pokrmů, ale také proto, aby nebyla narušena případná autorská práva. Ne všechny recepty však bylo možné upravit, protože by byla narušena originalita chuti pokrmu. To platí především o české klasice. Klasické české bramborové pokrmy mají jasně daný technologický postup. To samé platí ohledně přípravy knedlíků a typických českých koláčů a buchet. A pokud chceme tyto tradiční technologické postupy zachovat i pro budoucnost, není prostor pro přílišnou kreativitu. Jen minimální zásahy byly možné u čínských pokrmů, neboť u čínských pokrmů je velmi důležité dodržovat předepsané postupy a váhová množství jednotlivých ingrediencí. Jen tak předložíte na stejný stůl 10 čínských předkrmů a 20 čínských jídel a každé z nich bude mít svoji originální a jedinečnou chuť.  

  Dovoluji si předložit vám jedno doporučení. Vždy vařte podle předpisu. Všechny suroviny si připravte předem v příslušném množství do jednotlivých misek. Na nic nezapomenete, vaření vám půjde od ruky a vždy dosáhnete požadovaného chuťového i estetického výsledku.

Co je Chef's?
pondělí 10 pro 2018
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Vytisknout

ZELŇAČKA

5 l vody
1/2 kg uzených žeber
1/2 kg hovězích žeber
3/4 kg hovězího předního
1/2 kg vepřového ramínka
3 klobásy, oloupat, nakrájet na kolečka
2 mrkve
3 petržele
1/4 celeru
2 cibule, rozpůlit
6 stroužků česneku
1 hrst sušených houb
1 hrst sušených švestek bez pecek, přepůlit
1/2 lžičky kmínu
12 zrnek černého pepře
8 zrnek nového koření
3 bobkové listy
2 sušené chilli papričky
2 balíčky kysaného zelí, nakrájet
1,5 kg brambor, oškrábat, nakrájet na kostky
1 lžíce červené papriky
pepř
sůl

Do studené vody vložit uzené žebro, uvést k varu, sbírat pěnu.
Po 20 minutách přidat hovězí přední, hovězí žebro, sbírat pěnu.
Po 30 minutách přidat vepřové maso, sbírat pěnu.
Po sebrání pěny přidat, kmín, pepř, nové koření, bobkový list, česnek, chilli papričku, sůl.
Po 60 minutách přidat mletou papriku, houby, cibuli, česnek, švestky, kořenovou zeleninu, klobásu, kysané zelí, brambory, vařit 25 minut.
Vyndat kořenovou zeleninu, bobkový list, chilli papričky.
Vyndat maso, nakrájet, vrátit do polévky.
Dochutit pepřem, solí.

Připojte se k nám na facebooku

 

Doporučujeme