• O portálu

  Autor portáluje vyučený kuchař. V období svého dlouholetého pobytu v zahraničí studoval přípravu arabských a čínských jídel u tamních mistrů. Po návratu se detailně obeznámil s produkcí moravských vín, přičemž bílá vína moravských pěstitelů považuje za absolutní světovou špičku. Má názor, že vaření je tvůrčí činnost, kde je však nutné dodržovat určitá, byť jednoduchá, pravidla. Portálmá ambice seznámit zájemce s těmito pravidly.

  Na portálunaleznete recepty na přípravu klasických českých jídel s použitím klasických surovin, kam nepochybně patří vepřové sádlo nebo jíška. Jsou zde i pokrmy z arabské, čínské, italské, maďarské, řecké kuchyně a další. Francouzská kuchyně není výslovně uváděna, ale její technologické postupy se prolínají do různých jídel, zejména omáček.

  Recepty jsou shromažďovány od roku 1982 a všechny, které jsou na portálupředkládány, byly vyzkoušeny. Naprostá většina receptů je upravena nebo doplněna. Jednak aby byla vylepšena chuť pokrmů, ale také proto, aby nebyla narušena případná autorská práva. Ne všechny recepty však bylo možné upravit, protože by byla narušena originalita chuti pokrmu. To platí především o české klasice. Klasické české bramborové pokrmy mají jasně daný technologický postup. To samé platí ohledně přípravy knedlíků a typických českých koláčů a buchet. A pokud chceme tyto tradiční technologické postupy zachovat i pro budoucnost, není prostor pro přílišnou kreativitu. Jen minimální zásahy byly možné u čínských pokrmů, neboť u čínských pokrmů je velmi důležité dodržovat předepsané postupy a váhová množství jednotlivých ingrediencí. Jen tak předložíte na stejný stůl 10 čínských předkrmů a 20 čínských jídel a každé z nich bude mít svoji originální a jedinečnou chuť.  

  Dovoluji si předložit vám jedno doporučení. Vždy vařte podle předpisu. Všechny suroviny si připravte předem v příslušném množství do jednotlivých misek. Na nic nezapomenete, vaření vám půjde od ruky a vždy dosáhnete požadovaného chuťového i estetického výsledku.

Co je Chef's?
neděle 29 kvě 2022
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Vytisknout

TEPLÝ BRAMBOROVÝ SALÁT S ANGLICKOU SLANINOU A ŽAMPIÓNY

8 brambor, uvařit ve slupce, oloupat, nakrájet na větší kostky
10 žampiónů, odstranit nohu, oloupat nakrájet na silné plátky
4 ztracená vejce
1 lžíce citrónové šťávy
2 lžíce sádla
300 g anglické slaniny, nakrájet na širší nudličky
1 cibule, nakrájet na osminky
2 stroužky česneku, nakrájet na plátky
1 lžičky tymiánu
pepř
sůl

Plech potřít sádlem, přidat brambory, posypat tymiánem, dát do trouby rozehřáté na 180°C, péct 15 minut.
Na pánvi rozehřát ½ lžíce sádla, přidat žampióny, 1 minutu nemíchat, přidat citrónovou šťávu, pepř, sůl, promíchat, 3 minuty smažit.
Žampióny přendat na talíř.
Na pánvi rozehřát zbytek sádla, přidat cibuli, smažit 3 minuty, míchat
Přidat anglickou slaninu, smažit 2 minuty.
Přidat česnek, když zavoní, přendat obsah pánve k žampiónům.
Pečené brambory přendat do větší mísy, opepřit, osolit, přidat žampióny, cibuli s česnekem, anglickou slaninu, promíchat.
Prezentace: na porci salátu položit ztracené vejce.

Připojte se k nám na facebooku

 

Doporučujeme