• O portálu

  Autor portáluje vyučený kuchař. V období svého dlouholetého pobytu v zahraničí studoval přípravu arabských a čínských jídel u tamních mistrů. Po návratu se detailně obeznámil s produkcí moravských vín, přičemž bílá vína moravských pěstitelů považuje za absolutní světovou špičku. Má názor, že vaření je tvůrčí činnost, kde je však nutné dodržovat určitá, byť jednoduchá, pravidla. Portálmá ambice seznámit zájemce s těmito pravidly.

  Na portálunaleznete recepty na přípravu klasických českých jídel s použitím klasických surovin, kam nepochybně patří vepřové sádlo nebo jíška. Jsou zde i pokrmy z arabské, čínské, italské, maďarské, řecké kuchyně a další. Francouzská kuchyně není výslovně uváděna, ale její technologické postupy se prolínají do různých jídel, zejména omáček.

  Recepty jsou shromažďovány od roku 1982 a všechny, které jsou na portálupředkládány, byly vyzkoušeny. Naprostá většina receptů je upravena nebo doplněna. Jednak aby byla vylepšena chuť pokrmů, ale také proto, aby nebyla narušena případná autorská práva. Ne všechny recepty však bylo možné upravit, protože by byla narušena originalita chuti pokrmu. To platí především o české klasice. Klasické české bramborové pokrmy mají jasně daný technologický postup. To samé platí ohledně přípravy knedlíků a typických českých koláčů a buchet. A pokud chceme tyto tradiční technologické postupy zachovat i pro budoucnost, není prostor pro přílišnou kreativitu. Jen minimální zásahy byly možné u čínských pokrmů, neboť u čínských pokrmů je velmi důležité dodržovat předepsané postupy a váhová množství jednotlivých ingrediencí. Jen tak předložíte na stejný stůl 10 čínských předkrmů a 20 čínských jídel a každé z nich bude mít svoji originální a jedinečnou chuť.  

  Dovoluji si předložit vám jedno doporučení. Vždy vařte podle předpisu. Všechny suroviny si připravte předem v příslušném množství do jednotlivých misek. Na nic nezapomenete, vaření vám půjde od ruky a vždy dosáhnete požadovaného chuťového i estetického výsledku.

Co je Chef's?
neděle 29 bře 2020
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Vytisknout

BISKUPSKÝ CHLEBÍČEK

120 g hladké mouky
160 g krystalového cukru
4 žloutky
3 bílky, ušlehat tuhý sníh
40 g oloupaných, pražených mandlí, hrubě nakrájet
30 g ořechů, hrubě nakrájet
60 g hrozinek, namočit do rumu
0,6 dcl rumu
60 g kandovaného ovoce
30 g kandované pomerančové kůry
30 g kandované citrónové kůry
1 pomeranč
120 g čokolády na vaření
½ lžíce másla
špetka soli
hrubá mouka na vysypání jeleního hřbetu
Do mísy dát cukr, přidat drobně nastrouhanou pomerančovou kůru a šťávu z pomeranče, promíchat.
Přidat žloutky, směs vymíchat do pěny.
Přidat namočené hrozinky i s rumem, kandované ovoce, kandované kůry pomeranče a citrónu, opatrně vmíchat sníh z bílků za stálého přisypávání mouky, dobře promíchat.
Vymastit formu, vysypat hrubou moukou, nalít těsto. Vyjde na dvě formy.
Péct v troubě vyhřáté na 160°C.
Čokoládu rozpustit s máslem, přelít hotové, vychladlé biskupské chlebíčky.

Připojte se k nám na facebooku

 

Doporučujeme