• O portálu

  Autor portáluje vyučený kuchař. V období svého dlouholetého pobytu v zahraničí studoval přípravu arabských a čínských jídel u tamních mistrů. Po návratu se detailně obeznámil s produkcí moravských vín, přičemž bílá vína moravských pěstitelů považuje za absolutní světovou špičku. Má názor, že vaření je tvůrčí činnost, kde je však nutné dodržovat určitá, byť jednoduchá, pravidla. Portálmá ambice seznámit zájemce s těmito pravidly.

  Na portálunaleznete recepty na přípravu klasických českých jídel s použitím klasických surovin, kam nepochybně patří vepřové sádlo nebo jíška. Jsou zde i pokrmy z arabské, čínské, italské, maďarské, řecké kuchyně a další. Francouzská kuchyně není výslovně uváděna, ale její technologické postupy se prolínají do různých jídel, zejména omáček.

  Recepty jsou shromažďovány od roku 1982 a všechny, které jsou na portálupředkládány, byly vyzkoušeny. Naprostá většina receptů je upravena nebo doplněna. Jednak aby byla vylepšena chuť pokrmů, ale také proto, aby nebyla narušena případná autorská práva. Ne všechny recepty však bylo možné upravit, protože by byla narušena originalita chuti pokrmu. To platí především o české klasice. Klasické české bramborové pokrmy mají jasně daný technologický postup. To samé platí ohledně přípravy knedlíků a typických českých koláčů a buchet. A pokud chceme tyto tradiční technologické postupy zachovat i pro budoucnost, není prostor pro přílišnou kreativitu. Jen minimální zásahy byly možné u čínských pokrmů, neboť u čínských pokrmů je velmi důležité dodržovat předepsané postupy a váhová množství jednotlivých ingrediencí. Jen tak předložíte na stejný stůl 10 čínských předkrmů a 20 čínských jídel a každé z nich bude mít svoji originální a jedinečnou chuť.  

  Dovoluji si předložit vám jedno doporučení. Vždy vařte podle předpisu. Všechny suroviny si připravte předem v příslušném množství do jednotlivých misek. Na nic nezapomenete, vaření vám půjde od ruky a vždy dosáhnete požadovaného chuťového i estetického výsledku.

Co je Chef's?
neděle 29 bře 2020
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Vytisknout

ZAPÉKANÉ PALAČINKY S TVAROHEM

250 g hladké mouky
1 vejce, rozmíchat
0,5 l mléka
1 lžička cukru
nastrouhaná kůra ze ¼ citrónu
moučkový cukr na posypání
špetka soli
olej na smažení

Náplň
30 dkg měkkého tvarohu
2 žloutky
3 bílky
1 lžíce změklého másla
2 lžíce hrozinek
1 lžíce cukru
nastrouhaná kůra z ½ citrónu

Z bílků ušlehat tuhý sníh.
Do mísy vložit máslo, přidat cukr, promíchat, až se cukr ve žloutku rozpustí, přidat tvaroh, promíchat, hrozinky, cukr, citrónovou kůru, promíchat, vmíchat sníh.

Na zalití palačinek
1 dcl mléka
1 lžička cukr
1 žloutek
V menším kastrolu promíchat.

Do mísy prosát hladkou mouku, přidat sůl, citrónovou kůru, cukr, promíchat.
Přidat vejce, mléko, promíchat řídké (tekuté) těsto, nechat 10 minut stát, promíchat, případně zředit mlékem.
Rozehřát pánev, přidat malé množství oleje, sběračkou přidat tolik těsta, aby vznikla tenká palačinka, osmažit z obou stran (první palačinka se zpravidla nepovede).
Před každou další palačinkou přidávat jen minimálně oleje.
Palačinky potřít náplní, srolovat, šikmo přepůlit.
Pekáč vymazat máslem, naskládat palačinky, zalít směsí mléka a žloutku, dát zapéct do trouby rozehřáté na 180°C.
Prezentace: palačinky sypat moučkovým cukrem.

Připojte se k nám na facebooku

 

Doporučujeme