• O portálu

  Autor portáluje vyučený kuchař. V období svého dlouholetého pobytu v zahraničí studoval přípravu arabských a čínských jídel u tamních mistrů. Po návratu se detailně obeznámil s produkcí moravských vín, přičemž bílá vína moravských pěstitelů považuje za absolutní světovou špičku. Má názor, že vaření je tvůrčí činnost, kde je však nutné dodržovat určitá, byť jednoduchá, pravidla. Portálmá ambice seznámit zájemce s těmito pravidly.

  Na portálunaleznete recepty na přípravu klasických českých jídel s použitím klasických surovin, kam nepochybně patří vepřové sádlo nebo jíška. Jsou zde i pokrmy z arabské, čínské, italské, maďarské, řecké kuchyně a další. Francouzská kuchyně není výslovně uváděna, ale její technologické postupy se prolínají do různých jídel, zejména omáček.

  Recepty jsou shromažďovány od roku 1982 a všechny, které jsou na portálupředkládány, byly vyzkoušeny. Naprostá většina receptů je upravena nebo doplněna. Jednak aby byla vylepšena chuť pokrmů, ale také proto, aby nebyla narušena případná autorská práva. Ne všechny recepty však bylo možné upravit, protože by byla narušena originalita chuti pokrmu. To platí především o české klasice. Klasické české bramborové pokrmy mají jasně daný technologický postup. To samé platí ohledně přípravy knedlíků a typických českých koláčů a buchet. A pokud chceme tyto tradiční technologické postupy zachovat i pro budoucnost, není prostor pro přílišnou kreativitu. Jen minimální zásahy byly možné u čínských pokrmů, neboť u čínských pokrmů je velmi důležité dodržovat předepsané postupy a váhová množství jednotlivých ingrediencí. Jen tak předložíte na stejný stůl 10 čínských předkrmů a 20 čínských jídel a každé z nich bude mít svoji originální a jedinečnou chuť.  

  Dovoluji si předložit vám jedno doporučení. Vždy vařte podle předpisu. Všechny suroviny si připravte předem v příslušném množství do jednotlivých misek. Na nic nezapomenete, vaření vám půjde od ruky a vždy dosáhnete požadovaného chuťového i estetického výsledku.

Co je Chef's?
úterý 22 led 2019
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Vytisknout

DORTÍČKY Z KRUPICOVÉ KAŠE

100 g dětské krupicové kaše
4 dcl mléka, na kaši
2 vanilkové cukry
2 žloutky
2 bílky, ušlehat sníh
2 dcl mléka, na karamel
4 lžíce cukru, na karamel
máslo na vymazání formiček
kompotované meruňky, rozmixovat
šlehačka ze smetany

Do 4 dcl horkého přidat vanilkový cukr, pomalu přisypávat dětskou krupici, uvařit kaši.
Do vychladlé kaše vmíchat žloutky, sníh z bílků.
Formičky vymazat máslem, naplnit kaší, formičky položit do pekáče, zalít do 2/3 horkou vodou, dát na 15 minut do trouby vyhřáté na 160°C.
Obsah formiček vyklopit na talířky.
Na pánvi rozehřát 2 dcl mléka, přidat 4 lžíce cukru, uvařit světlý karamel.
Karamelem přelít dortíčky, přelít rozmixovanými meruňkami, přidat šlehačku.

Připojte se k nám na facebooku

 

Doporučujeme